Koniec poszukiwań zaginionego Józefa z Kąclowej. Policja prosi o pomoc
Dodane przez redakcja radia eskanord dnia Styczeń 04 2020 00:49:01
Po godzinie 16 decyzją policji zakończono poszukiwania 83-letniego Józefa Radziaka z Kąclowej. Mimo, iż w akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków, policjantów, ratowników krynickiego GOPR-u, a także pies tropiący i śmigłowiec KWP Kraków, nie udało się odnaleźć mężczyzny. Nie natrafiono również na żaden jego ślad.


Rozszerzona zawartość newsa
Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy 2 stycznia w godzinach 14-16 przejeżdżali przez Binczarową i mieli włączony wideorejestrator w samochodzie. Każda informacja może pomóc w ustaleniu, co się stało z mężczyzną.

Poszukiwania trwały od wczoraj (2 stycznia), od godziny 19 do 1.42 w nocy i zostały wznowione dzisiaj o godzinie 8. Podczas działań służby przeczesały dokładnie m.in. teren Binczarowej i Kąclowej, górę Modyniankę i Jaworze. Niestety bezskutecznie. Ostatni raz mężczyzna był widziany przy sklepie w miejscowości Binczarowa wczoraj (2 stycznia) około południa. Wcześniej przyjechał do miejscowego mechanika i zostawił u niego swój samochód.

Około godziny 19 służby ratunkowe zostały wezwane do poszukiwań w miejscowości Binczarowa (gm. Grybów). Dzisiaj do akcji dołączył śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który z powietrza przeczesywał teren. W działaniach brali udział policjanci z Nowego Sącza, Grybowa, pies tropiący, strażacy PSP z Nowego Sącza oraz OSP: Kąclowa, Binczarowa, Ptaszkowa, Florynka i krynicki GOPR. Po godzinie 16 zakończono działania.

Przypominamy, 83-letni Józef porusza się o lasce. W dniu zaginięcia był ubrany w materiałowe spodnie, ciemną kurtkę przejściową i flanelową koszulę w kratkę. Ma około 190 cm wzrostu, włosy krótkie, jasne, szczupłą budowę ciała.

Ktokolwiek posiada informacje dotyczące zaginionego jest proszony o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub kontakt telefoniczny: numer alarmowy 112 lub 18 445 03 77.

Szczegóły akcji wkrótce.